Importujemy auto

Pokaźna część osób poszukując używanego auta koncentruje swą uwagę na samochodach sprowadzanych zza granicy, zwłaszcza z Niemiec. Oczekują, że eksploatowane tam samochody są w wyraźnie lepszym stanie aniżeli takie rodzime, a na dodatek należność ich nabywania nie będzie dużo wyższy niż w Polsce. Już pobieżny przegląd ofert używanych wozów z rynku niemieckiego pozwala dostrzec pewną regułę. Im mniejszy jest przebieg samochodu, tym wyraźnie ogromniejsza jest jego cena.

W przeciwieństwie jednak do polskiego rynku rocznik auta jest mniej istotny aniżeli dystans jaki auto przebyło. Najdroższe są pojazdy z przebiegiem do 100 tys. km, a najtańsze takie które pokonały już więcej niż 250 000 km. Dlatego jeśli samochody używane z gwarancją, samochody sprowadzone, sprzedaż samochodów, auto-handel, import samochodów, samochody serwisowane w aso, samochody na z z Niemiec i ich koszt jest zbliżona a nawet niższa niż podobnego egzemplarza z Polski moglibyśmy spodziewać się jego powypadkowej przeszłości czy też znacznie znacznego wyeksploatowania.

Rozsądnie jest albowiem pamiętać, iż do ceny pojazdu z Niemiec należy doliczyć akcyzę, koszt transportu, przychód handlarza czy może dodatkowe opłaty skarbowe. Chociażby nie doliczając kolosalnej akcyzy, cena ich zakupu jest w mnogości przypadków wyraźnie wyższy aniżeli w naszym państwie.

Jak to zatem prawdopodobne, iż handlarzom udaje się znaleźć za granicą tak niekosztowne wozy, a później sprzedać je w kraju za relatywnie niewielkie pieniądze i jeszcze na tym zarobić? Po prostu sprowadzane auta najczęściej posiadają zdecydowanie wyższy przebieg albo były po prostu rozbite. To tłumaczy dlaczego popularne portale aukcyjne pękają w szwach od okazji. Bądźmy realistami - coś owego jak okazja, w polskich warunkach prawie nie istnieje. I nie zmieni tego nawet ślepe wierzenie w zapewnienia sprzedawcy o wyjątkowej ofercie.Powiązane słowa: