Chińszczyzna

Jak wiemy od bardzo dawna nasz rynek zalewany jest wszelkimi artykułami wywodzącymi z Chin. Są to wyroby zaprawdę tańsze choć ich użyteczność pozostawia sporo do życzenia.

Na pewno nieraz każdy z nas zakupił jakikolwiek sprzęt czy to AGD lub RTV właśnie wyprodukowany w Chinach. Zapewne skusiła nas dosyć niska cena. W porównaniu z innymi artykułami sprowadzanymi z innych krajów czy też wyprodukowanych w naszej ojczyźnie koszt za towar tzw. made in China jest duża niższa. Aczkolwiek trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż taki towar nie pozostanie w naszym domu dosyć długo.

Tym bardziej gdy używamy go każdego dnia. Dlatego też sporo osób nie kupuje już towarów gospodarstwa domowego lub RTV wyprodukowanych właśnie na tym kontynencie. I chociaż tego rodzaju sprzęt nie posiada już aż tak obszernego zbytu w kraju o tyle ubrania pochodzące z Chin są coraz bardziej popularne. Z całą pewnością konsumentów takich sklepów przyciąga dosyć mała cena za spodnie, bluzki lub kurtki. I w takim przypadku nie każdy z nas jest zobowiązany mieć oryginalne ciuchy. Jak wiemy w obecnych czasach panującego kryzysu prawie każdy z nas usiłuje oszczędzać i wówczas zakup potrzebnych ubrań w sklepach z chińska odzieżą okazuje się dużo tańszy.

Dlatego też dalej nasz kraj jak i sporo innych w Europie transport wytwory z owego kontynentu. Jednakże jak podkreśla wiele osób jest to niewłaściwe nie tylko dla tego, że krajowe firmy produkujące odzież lub produkty, sprzedawane po wyższych cenach idą w dół i zwalniają przy tym następnych pracowników. Również fakt w jakiego typu warunkach powstaje taka chińska zabawka lub bluzka nie winna być promowana.

Od dawna wiadomo, że w takiego typu fabrykach pracują dzieci lub też całe rodziny za skandaliczne pensje. W wyniku czego trzeba doprowadzić do zaprzestawania sprowadzania wszelkich przedmiotów z Chin.Powiązane słowa: